Şişli Perde Modelleri

Şişli Perde Modelleri

Şişli Perde Modelleri

İlk olarak ofislerde kullanılmaya başlayan şişli perdeler, kullanım kolaylığı açısından ve şık bir görüntüye sahip olduğu için mutfaklarda daha sonra diğer odalarda kullanılmaya başlandı. Birden fazla model ve desen seçeneğiyle kısa sürede kadınların ilgisini çekmeyi başardı. Kadınların ilgisini çekmesinin en büyük sebeplerinden biri model ve seçeneklerin oldukça fazla olmasından kaynaklıydı. Şişli perdeler; açık kasa, kapalı kasa, eteği rustikli, boncuklu, boncuksuz ve plastik zincirli olmak üzere birçok modele sahiptir.

      Şişli perdeler temizliğinin kolay olması ve kolay monte edilebilir olması sebebiyle evin her yerinde kullanılmaya başlandı. Bunun yanında kaliteli malzemeden yapılmış stor perdenin yalıtıma da oldukça faydalı olduğu son zamanlarda ortaya atılmıştı. Kaliteli kumaştan yapılmış storlar, ne dışarıdan soğuğu içeriye alır ne de içeriden sıcağı dışarı çıkartır. Bu nedenle yalıtım konusunda oldukça fayda sağlar.

     Şişli perdeler ofis ortamında daha çok kullanılsa da şık oluşu ve sade olması sebebiyle mekânlara ayrı bir zariflik katar. Ve bu da sık kullanılmasında önemli bir yerdedir. Evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilecek olan şişli perdeler, dekorasyona sadelik katarak kullanımını arttırır.

Şişli perdenin temizliği

      Şişli perde temizliği son derece kolay perdelerdendir. Şişli perdeler balkon ya da banyo gibi yerlere boylu boyunca asılarak su ve sabunla yıkanarak temizlenir. Zaten şişli perdeler çoğunlukla kir ve toz tutmayan kumaşlardan yapılır. Bu nedenle çok sık temizlenmesine gerek yoktur. Eğer balkon ya da banyoda temizleme imkânınız yok ise en yakın perdeciye şişli perdelerinizi yıkatmak için verebilirsiniz. Bunun yanında yıkamacılar da şişli perdeleri özenle yıkamaktadırlar.

Şişli perde fiyatları

     İlk piyasaya çıktığı andan bu yana Şişli perde fiyatları daha uygun bir hale gelmiştir. İlk zamanlarda çok bulunmaması ve çok kullanılmaması nedeniyle fiyatları biraz pahalıydı. Şimdi ise her kumaştan yapılabildiği için her kullanıcıya uygun şişli perde bulunmaktadır.

     Her kullanıcıya uygun kumaştan yapılması Şişli perde fiyatını bir hayli düşürmüştür. Bu nedenle son zamanlarda daha sık kullanılmaya başlanmıştır.

Jalûzi perde

      Ofis ve iş yerlerinin vazgeçilmezi olan şişli perde, temizlenmesi ve sadeliği açısından daha çok ofis tarzı yerlerde kullanılmaktadır. Kumaş perdelerin temizliğinin ve bakımının ofis gibi ortamlarda zor olması nedeniyle bu tarz yerlerde çoğunlukla jalûzi perdeler kullanılmaktadır. Bunun yanında jalûzi perdeler yavaş yavaş mutfaklara da girmeye başlamıştır. Mutfakta sadeliği sevenler dekorasyonlarında jalûzi perdelere daha çok yer vermeye başlamıştır.

Date 16 Kasım 2020
Categories şişli perde